Forum FORUM O WSZYSTKIM Strona Główna

FORUM O WSZYSTKIM
Witamy na forum jeżeli ci się tu podoba zarejestruj się i dołącz do nas.
 

Code Lyoko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM O WSZYSTKIM Strona Główna -> CODE LYOKO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabri-san
Elfia wojowniczkaDołączył: 21 Sty 2008
Posty: 183
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Lothlorien

PostWysłany: Pon 13:54, 21 Sty 2008    Temat postu: Code Lyoko

Kod Lyoko (ang. Code Lyoko)
Francuski serial animowany opowiadający o piątce przyjaciół Jérémiem, Aelicie, Oddzie, Ulrichu i Yumi uczęszczających do szkoły z internatem (Kadic). Bohaterowie prowadzą podwójne życie – w świecie realnym (przedstawianym w grafice 2D) są zwykłymi uczniami, natomiast w Lyoko (wirtualny świat przedstawiony w grafice 3D) zamieniają się w superbohaterów, którzy mają za zadanie uniemożliwiać przejęcie kontroli nad światem przez wirusa Xanę (sztuczna inteligencja).
Fabuła
Pierwsza seria
W pierwszej serii rozwój fabuły jest bardzo słaby- każdy odcinek (prócz 2 ostatnich) jest zbudowany na podstawie tego samego schematu: bohaterowie odkrywają atak Xany, przenoszą się do Lyoko, by go powstrzymać i uruchamiają powrót do przeszłości, by ukryć skutki ataku. Równocześnie Jeremie próbuje stworzyć program materializacyjny: w odcinku Okrutny dylemat tworzy wersję do jednorazowego użytku, która została "zużyta" przez Yumi; w odcinku O włos materializuje włos Aelity; w odcinku Kod: Ziemia ostatecznie kończy prace nad aplikacją i przenosi Aelitę na Ziemię, sądząc, że pozwoli to na wyłączenie superkomputera. Okazuje się jednak, że Xana zaszczepił Aelicie wirusa, który nie pozwala na to.
Druga seria
W drugiej serii Aelita otrzymuje ziemską tożsamość- jako Aelita Stones, kanadyjska kuzynka Odda, zamieszkuje w internacie i trafia do jednej klasy z Jeremiem. Zaczyna miewać dziwne wizje, związane z położoną w głębi lasu Pustelnią oraz Franzem Hopperem, osobą w jakiś sposób związaną z Lyoko.

Jednocześnie Jeremie stara się zwiększyć szanse grupy w walce z Xaną: projektuje pojazdy, umożliwiające szybkie poruszanie się po Lyoko oraz program wykrywający aktywne wieże. W odcinku Nowe terytorium odkrywa nowy, piąty sektor Lyoko o nazwie Kartagina. Znajdują się tam nie tylko dane niezbędne dla usunięcia wirusa Xany, ale też nowe potwory- pełzacze i scyfozoa (starająca się odebrać Aelicie wspomnienia). W odcinku Pan Pück grupa znajduje pamiętnik Franza Hoppera, który wyjaśnia kulisy stworzenia Lyoko i odkrywa prawdziwą tożsamość Aelity. W ostatnim odcinku Xana uniezależnia się od superkomputera i zyskuje możliwość poruszania się po internecie. Aelita, poprzez odzyskanie ostatniego wspomnienia, staje się w pełni człowiekiem.

Zmienia się schemat historii opowiadanych w serialu - od odcinka Wspaniały dzień bohaterowie używają powrotu do przeszłości tylko w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ każde jego zastosowanie wzmacnia Xanę. Pojawia się też nowy bohater - William Dunbar, rówieśnik Yumi i konkurent Ulricha do serca dziewczyny.
Trzecia seria
Seria trzecia rozpoczyna się odkryciem przez grupę serca Lyoko, od którego istnienia zależy los całego wirtualnego świata. Xana początkowo usiłuje je zniszczyć, a gdy ta strategia nie przynosi rezultatów, kilkakrotnie przejmuje kontrolę nad Aelitą i za jej pośrednictwem niszczy poszczególne sektory Lyoko. Stworzenie przez Jeremiego programu materializującego członków grupy bezpośrednio na terenie Kartaginy rozwiązuje ten problem. Okazuje się także, że Aelita zyskała nową broń- kule energii. Mimo to walka z Xaną staje się coraz trudniejsza. W odcinku Ostatnia runda członkowie grupy decydują się przyjąć pomoc Williama. Chłopak, ignorując rady członków grupy i chcąc się wykazać, zostaje opętany przez Xanę, który wykorzystuje chłopaka do zniszczenia sektora piątego i przerwania procesu sprowadzania na Ziemię Franza Hoppera (zainicjowanego przez Aelitę na początku odcinka). Nie wszystko jest jednak stracone- na komputer Jeremiego przychodzi wiadomość od Franza Hoppera.
Czwarta seria
Seria czwarta rozpoczyna się od odkrycia przez Jeremiego i Aelitę sposobu na odbudowę Lyoko oraz nowej strategii Xany, który za pośrednictwem Williama stara się wrzucić Aelitę do cyfrowego morza. W odcinku Double Take chłopak projektuje nowe wyposażenie dla członków grupy (w tym skrzydła dla Aelity) i tworzy klona Williama, by rozwiązać kwestię nieobecności opętanego przez Xanę chłopaka. W odcinku Skidbladnir zostaje stworzona łódź podwodna, umożliwiająca podróże po cyfrowym morzu. Dzięki statkowi odkryte zostają nowe gatunki potworów (piranie, rekiny, kalmary,kolos) oraz Xana tworzy- repliki (kopie poszczególnych sektorów Lyoko). Głównym zadaniem grupy staje się odkrywanie kolejnych replik i niszczenie odpowiedzialnych za ich istnienie superkomputerów (umożliwia to stworzony przez Jeremiego mechanizm teleportacji członków grupy). W odcinku Cold Sweat Xana dzięki zsumowanej mocy wszystkich replik tworzy nowego, potężnego potwora- kolosa, który w kolejnym epizodzie niszczy Skidbladnira. Jeremiemu udaje się sprowadzić prawdziwego Williama na Ziemię. W przedostatnim odcinku serii Xana zostaje pokonany, ale za cenę życia Franza Hoppera. W ostatnim odcinku Jeremie za zgodą grupy wyłącza superkomputer.
Postacie pierwszoplanowe

* Aelita
* Jeremie Belpois
* Odd Della Robbia
* Ulrich Stern
* Yumi Ishiyama
* William Dunbar

Postacie drugoplanowe

* Franz Hopper jest genialnym naukowcem – twórcą superkomputera, Lyoko oraz Xany (patrz historia Lyoko). Około dziesięć lat wcześniej uczył w Kadic nauk ścisłych oraz mieszkał niedaleko szkoły w Pustelni. Dzięki informacjom zawartym w jego pamiętniku Aelita dowiaduje się, że Franz Hopper był jej ojcem, a ona sama jest człowiekiem.

* Elizabeth Delmas jest rozpieszczoną córką dyrektora. Nienawidzi swojego imienia, dlatego każe mówić na siebie Sissi. Najczęściej jest widywana z Nikolasem i Hervem. Jest ładna, ale nie wie, co znaczy skromność. Uważa się za najlepszą dziewczynę w szkole. Od dawna kocha się w Ulrichu i robi wszystko, aby z nim chodzić (szantaż, przekupstwo, itp.). Jest bardzo wścibska – próbuje poznać tajemnicę naszych bohaterów. Cała piątka naszych przyjaciół nie lubi Sissi i często kierują pod jej adresem (w pełni usprawiedliwione) złośliwe uwagi. Udaje odważną tylko dlatego, że jej ojciec jest dyrektorem szkoły. Czasami można zobaczyć ją od innej strony. Potrafi być dobra i czuła. Od czasu do czasu bohaterowie "wykorzystują" Sissi, np. kiedy zrobią coś złego i muszą spotkać się z dyrektorem. Wtedy proszą ją, żeby załatwiła wszystko z ojcem. Zazwyczaj w zamian Urlich musi się z nią spotkać, czy wybrać do kina.

* Herve Pichon jest członkiem grupy Sissi. Nie lubi Ulricha, ponieważ Sissi się w nim podkochuje, a Jeremiego dlatego, że często ze sobą rywalizują (Herve też jest bardzo mądry) i on zawsze przegrywa. Nie umie się pogodzić z porażką. Jest bardzo pryszczaty, ma śmieszną fryzurę, dziwne się ubiera oraz nosi duże okulary.

* Nicolas Poliakoff – jest drugim członkiem bandy Sissi. W odcinku "Uwierzę, jak zobaczę" chciał zagrać w zespole Odda jako perkusista.

* Milly Solovieff – jedna z dwóch oficjalnych dziennikarek w Kadic, która szuka materiałów na ciekawe reportaże oraz je prezentuje.

* Tamiya Diop – druga oficjalna dziennikarka w Kadic, która filmuje wydarzenia prezentowane przez Milly. Dzieli swój pokój z Milly.

* Emily LeDuc ukazała się w dwóch odcinkach pierwszej serii. W odcinku "Rój", Ulrich dostał list miłosny. Uwierzył, że może on być od Yumi. Ulrich powiedział Jeremiemu i Oddowi o tym, ale nie powiedzieliby nikomu, o tym liście. Kiedy oboje rozmyślali, Odd pomyślał, że wielbicielką Ulricha była Emily. Kiedy Yumi usłyszała część rozmowy, Odd musiał wypuścić plotkę, że Emily zakochała się w Jimie. Emily, która później się o tym od niej dowiedziała, dała mu pięścią po policzku, ostrzegając, że jeżeli jeszcze raz coś takiego powie, własny pies go nie rozpozna. Później, w "Rutynie", Ulrich miał jakieś problemy porządkujące jego uczucia dla Yumi. Po wzięciu prysznicu, spotkał Emily na korytarzu. Ich rozmowa spowodowała, że Ulrich coś do niej poczuł. Yumi widząc, że chodzą razem za ręce poczuła się zazdrosna. Pod koniec odcinka okazało się, że Emily wiedziała o uczuciu Yumi i Ulricha i nie chciała robić koleżance konkurencji.

* Hiroki Ishiyama pierwszy raz pojawił się w drugim sezonie, jest młodszym bratem Yumi, w trzeciej serii Hiroki wygląda dojrzalej i chodzi do szkoły Kadic

Xana

Xana to inteligentny program komputerowy stworzony przez Franza Hoppera, który miał stanowić przeciwwagę dla pewnego projektu rządowego. Zbuntował się przeciwko swojemu twórcy, gdyż został opętany przez nieznanego wirusa. Pierwotnie, Franz Hopper miał pełną kontrolę nad Xaną, jednakże każdy skok w czasie zwiększał moc obliczeniową programu, a 7-bitowy superkomputer nie wystarczył by go kontrolować. Na dodatek, Xanę opętał nieznany wirus, przez który zaczął kontrolować 41 wież w Lyoko. Zaczął je aktywować, dzięki czemu mógł przetwarzać ogromne ilości informacji oraz tworzyć i kompilować mnóstwo programów jednocześnie. Xana początkowo zamieszkuje piąty sektor – Kartaginę. Kiedy udaje mu się wydostać z superkomputera podejmuje próby zniszczenia Lyoko i (co okazuje się w czwartej serii) tworzy na swoje potrzeby jego repliki.

Potwory Xany
Zobacz więcej w osobnym artykule: Lista potworów w Kod Lyoko.

Nauczyciele

* Jean-Pierre Delmas – dyrektor Kadic oraz ojciec Sissi.
* Jim Moralés – nauczyciel wychowania fizycznego.
* Gilles Fumet – nauczyciel historii oraz geografii.
* Gustave Chardin – nauczyciel wiedzy o sztuce.
* Pani Meyer – nauczycielka matematyki.
* Suzanne Hertz – nauczycielka geografii, fizyki, biologii oraz chemi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Melisa
Yami no himeDołączył: 08 Lip 2005
Posty: 420
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Z kariny Mroku i Zła
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:06, 21 Sty 2008    Temat postu:

Tak konkretniej to Aelita Hopper, ale nie będe się czepiać. Lubie KL, chociaż ostanio nie jestem wstanie go pooglądać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kristoffmann
ModeratorDołączył: 29 Lip 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:35, 29 Lip 2008    Temat postu:

a propo KL to czy gdzieś na necie można znaleźć najnowsze odcinki?

niestety teraz nie mam dostępu do Zig Zapa bo rodzice zmienili pakiet bo mi się strzasznie narzucali że oglądam za dużo "bzdur" Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Melisa
Yami no himeDołączył: 08 Lip 2005
Posty: 420
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Z kariny Mroku i Zła
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:47, 29 Lip 2008    Temat postu:

U mnie też się czepiali jak oglądałam KL, a teraz wyszło im jeszcze gorzej bo wtedy to była przynajmniej jedna kreskówka a teraz jest mnóstwo różnych Anime (mam rozpoczęte jakieś 6 tytułów równocześnie, a oglądam anime już od roku więc po drodze było jeszcze z 30 conajmniej) a oprócz tego to oglądam w necie i bez przerwy im spowalniam neta. No cóż skoro nie mogłam oglądać KL w telewizji to wzięłam się za coś innego i z czasem polubiłam to bardziej. A Kod Lyoko odchodzi powoli w zapomnienie.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Melisa dnia Wto 17:47, 29 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM O WSZYSTKIM Strona Główna -> CODE LYOKO Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxBlue v1.0 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin